Vermikompostér

Chtěli byste zužitkovat organické zbytky z kuchyně, ale nevíte, kam s nimi? Nevadí, máme pro vás tip. Pořiďte si ♻️ Vermikompostér 🪱. Je skladný, jednoduchý na údržbu, nezapáchá a díky krásnému designu bude ve vašem bytě působit jako stylový doplněk.

Vermikompostér

My v EkoŠpajzce zrovna jeden takový testujeme a jsme s ním moc spokojení 👌. Vermikompostér je zvláštní nádoba, ve které se žížaly 🪱 postarají o rozklad organické hmoty na vermikompost. Vzniklý kompost pak můžete použít jako hnojivo k pokojovým květinám 🌺, bylinkám 🌱 na balkóně či na záhonek. Organický materiál se tak krásně zužitkuje. Dalším produktem je tzv. žížalí čaj, což je skvělé koncentrované hnojivo, které poslouží jako zálivka. Do kompostéru se mohou dávat odkrojky a zbytky ovoce 🍎 a zeleniny 🥕 či rostlin🌱, čajové sáčky, kávová sedlina, vaječné skořápky 🥚, ubrousky, papírová lepenka či suché pečivo 🍞.

A proč se vlastně namáhat s kompostováním 🤔? Až 60% komunálního odpadu se dá kompostovat. Snížením této položky se sníží i náklady na svoz odpadu. Přispěje se tak k ochraně životního prostředí, organické zbytky neskončí na skládce či ve spalovně, kam nepatří a zachová se přirozený koloběh živin.

Uvažujete o tom, že byste si Vermikompostér pořídili? Nebo se chcete dovědět, kde do něj sehnat potřebné žížaly 🪱? Stavte se u nás na prodejně. Rádi vám poskytneme další informace a můžete si přes nás rovnou jeden objednat. Zřídili jsme také novou kategorii v našem sortimentu Kompostování 👈.

Vermikompostér